Atostogos 2007

Taigi, laiko liko jau neperdaugiausia, todėl reikia galvoti kur važiuoti, ką pamatyti. Iš Novaturo pažintinių kelionių maršrutų, wikipedijos ir dar visokių šaltinių ieškau infos ir štai ką įdomaus randu:


Šveicarija:

Reino krioklys – vandeningiausias krioklys Europoje. ties Šafhauzenu šalies šiaurėje. Vieta, kur žadėjau sugrįšt.

Liucerna (vok. Luzern, pranc. Lucerne) – miestas vidurio Šveicarijoje, prie Keturių kantonų ežero. 60,3 tūkst. gyventojų (2003). Kantono centras. Miestas, laikomas Šveicarijos perlu. Miesto simbolis – du mediniai tiltai – Koplyčios ir Malūnų. Senamiestį sudaro vaizdingi namai su didžiulėmis freskomis, meninėmis iškabomis ir įvairių formų stogais. Kiek pamenu iš savo kelionės, miestas tikrai vertas dėmėsio.

Stein am Rhein – kur senieji namai, dekoruoti žavingais erkeriais ir fasadų freskomis, sukuria viduramžių miestelio atmosferą.

Zuga – milijonierių miestas, įsikūręs prie Zugo ežero. Žavūs senieji, puikiai išsilaikę namai, Žuvų turgaus aikštė, Rotušė, gotikinė šv.Osvaldo bažnyčia.

Ciūrichas yra didžiausias Šveicarijos miestas, jame gyvena virš 360 tūkst. gyventojų. Miestas išsidėstęs šalia Ciūricho ežero, apsuptas miškais apaugusių kalvų.

Reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad aplankyti Reino krioklį, Stein am Rheiną, Zugą, Liucerną ir Ciūrichą būtų gana patogu – jie visi išsidėstę šiaurinėj Šveicarijos daly, tarsi vienoje linijoje.

Prancūzija:

Chamonix – nuostabaus grožio Alpių kurortas Prancūzijos rytinėj daly, iš kurio atsiveria Monblano panorama. „Kvapą gniaužianti aplink supančių kalnų didybė pakeri kiekvieno turisto širdį“ – rašo Novaturas.

Nica – miestas pietų Prancūzijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Pagal 1999 metų duomenis pačiame mieste gyveno 339 000 gyventojų, o visoje metropoliteno teritorijoje 933 080 gyventojų. Nica yra populiariausias kurortas ir didžiausias turistų traukos centras Prancūzijos Rivjeroje. Novaturas siūlo aplankyti žemutinį miestą su siauromis gatvėmis, pasažais, Šv. Raparatės katedrą ir garsiuoju spalvomis bei gyvumu turgų.

Paryžius. Siūloma aplankyti Bastilijos aikštę su Liepos kolona ir Bastilijos Operą, Panteoną, Liuksemburgo sodus, Santarvės aikštę, Eliziejaus laukus, Triumfo arką. Luvro muziejus – mokamas. Taip pat galima aplankyti prancūzišką Manheteną – Defanso rajonąverslo ir finansų centrą. Eifelio bokštas, be abejo, mokamas. Taip pat siūloma vienoje gražiausių Paryžiuje Vandomo aikštėje. Armijos muziejus ir Napoleono kapas – mokama. Įdomu būtų nulėkti ir į Lotynų kvartalą.

Italija:

Roma – amžinasis miestas ant septynių kalvų. Architektūros stilių mišinys – Santa Maria Maggiore bazilika – pagrindinė Romos bažnyčia, šv.Pauliaus bažnyčia, Vatikanas (šv.Petro bazilika), Mikelandželo ištapyta Siksto koplyčia, Romėnų forumas, Koliziejus (mokama), Kapitolijaus kalva, Trevi aikštė su didžiausiu fontanu, Navonos aikštė.

Venecija – miestas šiaurės rytų Italijoje, Venecijos įlankos (Adrijos jūra) sudarytoje lagūnoje, išsidėstęs salelėse. 266,2 tūkst. gyventojų (2001 m.). Veneto regiono sostinė. Miestas yra didelis turistų traukos centras, visų pirma dėl unikalių savo kanalų. Mieste daug istorinių vietų. Šv.Morkaus aikštė, kurioje puikuojasi Šv.Morkaus bazilika ir Dožų rūmai. Šv.Morkaus bazilikos vidus sukuria bizantišką įspūdį, auksinės sienos ir brangakmeniais inkrustuoti Pala D.Oro demonstruoja bizantišką praeitį, kurios ji visai neturi. Dožų rūmai, tai karų, intrigų, žudynių ir iškilmingų įvykių vieta. Būnant Venecijoj tarsi būtina pasiplaukioti Venecijos kanalų labirintais, kurie geriausiai atskleidžia šio miesto neįprastumą, tačiau paslauga lietuvos studentams gali būti perbrangi.

Florencija – dar vienas gražus miestas vidurio Italijoje, buvusi sostinė.

Nuorodos:
Naudingi patarimai keliaujantiems į Italiją
Italijos miestų ir regionų žemėlapiai
Smulkus Europos žemėlapis Viamichelin

Sudarė Paulius, 2007

Advertisements

18 thoughts on “Atostogos 2007

 1. Įdomus maršrutas.

  Nica – iš 600 000 gyventojų tik 15 000 yra tikrieji miesto gyventojai. Visi kiti – imigrantai ir šiaip laimės ištroškę prancūzai (pietuose atlyginimai didesni ir moterys gražesnes). O gatvės ne tokios jau ir siauros (pigūs suvenyrai ir drabužių parduotuvės), kartais verčia nusivilti. Turgus (vietinių pramintas Blusų turgumi) vyksta tik kartą per savaitę, tačiau tikrai yra vertas dėmesio.
  P.S.Dėl nežmoniškai didelio nusikalstamumo į rankinę verčiau įsimesk dujų balionėlį.

  Verona – be galo gražus miestas. Pastatai nuo 5 amžiaus. Katedra tiesiog nuostabi (12 amžius). Vidų puošia garsiausių menininmų freskos (turbūt dėl to įėjimas apie 5 eurus + už fotografavimą). Cetre stovi koliziejus. Lygiai toks pats kaip ir Romoje, tik vienu aušktu mažiau (čia beveik nieko nereiškia, nes Romoje 4 aukštas buvo pristatytas vėliau). O kur dar Kapulečių rūmai ir Džiuljetos kapas (romantikam manijakam)… Prieš tokius grožius nublanksta viskas.

  Venecija – skęstantis miestas. Geriau jau paskubėt, kol dar visai nepaniro, nes ąžioliniai poliai ilgai nelaikys. Tavo minėta Šv. Morkaus aikštė nuostabi kaip ir visas miestas su savo kanalais, safyriniu vandeniu ir senais namais, primenančiais pasakas. Kartą nuvažiavęs visada norėsi sugrįžt.

  Jei vis dėl to nutarsi važiuot pro Prancūzų Rivjerą, tai pakeliui nepatingėk aplankyt alpių su snieguotom viršukalnėm ir kriokliais, kurių po poros savaičių jau nebus nė kvapo, nes viskas ištirps ir nubėgs. Tokią kelionę geriausia planuoti gegužės – birželio mėn., nes dar neprasidėjęs sezonas, nėra daug turistų ir puikus oras. Geri įspūdžiai garantuoti.

  Tai tiek iš mano asmeninės patirties. O iš girdėtų pasakojimų tai Florencija (ypač), Roma ir Liucerna – puikus pasirinkimas.

  Laimingų atostogų! ;)

 2. labai norim į Šveicariją, Prancūziją ir Italiją. Galvojom ir apie Siciliją, bet spėju kad sudegsim ir šiaip toli labai tas mafijos kraštas..

 3. Labai toli uzsimojot nuvaziuot (~6000km iki Nicos ir atgal pro Šiurės Italiją)…

  Ir iš vis… kaip ketinat ten nusigaut? Jei tranzuosit, prasikeiksit.

 4. Kolkas pirmenybę teikiam Šveicarijai ir Italijai. Norim labai į Romą. O važiuosim tai autostopu, žinoma. Toli ir karšta, bet užtat kiek įspūdžių. Gal rekomenduotum ką nors aplankyt pietų Vokietijoj?

 5. Oooj, Roma yra gerai!

  Šiaip įdomu būtų apžiūtėt kelis didžiuosius miestus pietuose (Štutgartą arba Miuncheną) bet… jei važiuojat į kalnų pusę, tokių vaizdelių pamatysit, kad visa vokiška tvarka, vienodi priemiesčio nameliai ir gražiai apkirptos gyvatvorės greit išsitrins iš atminties ir norėsis kuo greičiau pakilt į debesis kur nors Šveicarijoj ar Prancūzijoj…

  Aišku, būtinai pabūkit prie Genevos ežero. Labai gražus. O jei po to ketinat važiuot i Prancūziją, tai nepražiopsokit Annecy kurorto, tik pervažiavus sieną. Puikus miestas išraižytas kanalų, todėl šiek tiek primena Veneciją.

  Jei ketinat leistis į Nicą, pakeliui bus tikrai labai gražu. Rhone Alpes, Haute Alpes ir pan. Žodžiu, kalnai jau debesis badyt pradeda. Bet neapsigaukit ir pasiimkit šiltus miegmaišius, nes vidury dienos, kai lauke apie 27 šilumos, pakius į kalnus gali būti pvz. 16. O jei teks ten nakvot, tai naktį vos iki 10. Naujienos ne pačios šviežiausios, bet bent jau tokia temperatūra buvo beveik prieš 2 sav. Turbūt bus šilčiau, kai važiuosit, bet megztinis tikrai pravers.

  Dar trumpai apie Italiją:

  Šiaurės Italija – pramoninis kraštas. Daug kelių, visur kaip nususios katės trainiojasi baisios italės (ir rekauja kažką panašaus į ‘NO NO TEMPO!’, kai po 2 val gražiai pasiteiravau ar galėtų atiduoti pasus, kuriuos zadėjo peržiūrėt per 15 min. Taip parėkus apsikabino girtą italą ir kažkur nuėjo. Whatever… žodžiu saugokit dokus), visi važinėja atsipalaidavę ir kur nori, žmonės nemalonūs ir pan, ko nepasakyčiau apie pietų Italiją. Labai permaininga šalis, labai…

  Dar šiek tiek apie Veneciją. Nepamirškit, kad pats senasis miestas pastatytas ant polių, o salelės, kurios yra aplink jį, kaip atskiri miesteliai. Į jas reikia plaukti su kateriuku – autobusu. Kiek man pačiai įstrigo, tai Murano saloj daro visame pasaulyje garsius stiklo dirbinius. Ten pilna stiklapučių dirbtuvėlių ir galima vietoje pamatyti, kaip pučia stiklą, kiša į krosnį, volioja į dažus… Visą procesą. Labai įdomu. Dar yra Burano sala, kurioje gamina nėrinius. Irgi be galo įdomu. Tokių salų ten daug… bet tik kelias prisiminiau. Unikalu tai, kad kiekviena labai skiriasi, turi savo verslą, kurį išsaugojo ir iki šiandien (gal dėl turistų, bet vis tiek gražu).

  Apie Romą nieko negaliu pasakyt. Patys pamatysit, kai nuvažiuosit. Tik nedidelis patarimas: leiskitės rytine Adrijos jūros pakrante nuo Venecijos Romos link. Labai gražu ten. O grįžkit vakarine Tirėnų jūros pakrante, nes ir ten labai gražu…
  Tada nuvykę iki Genovos galėsit nesidairydami šaut namo kasydamiesi pilvus, svajodami apie bliūdą šaltibarščių ir seną gerą Druskonį.

  Beje, prieš savaitę grįžau iš labai panašios kelionės po Prancūzijos alpes ir šiaurės Italiją, todėl ir užsimaniau pakomentuot jūsų kelionę. Neįtikėtina, bet maršrutas labai panašus. Žodžiu, vaikinai, neapsigaunat ten važiuodami. Linkiu sėkmės!

 6. Wow. Nemažai keliauji. Ką aplankei Prancūzijoj ir Italijoj? Kaip brangu yra Šveicarijoj ir Italijoj (hosteliai, maistas supermarketuose, alus)? Kokiu būdu keliauji? Beje, tu iš Druskininkų?

 7. Aš nepilnametė ir keliauju su tėvais. Ir taip, aš iš Druskininkų.

  Alus pigus tik Čekijoj. Šiaip, tiek Vokietijoj, tiek Prancūzijoj ar Italijoj jis kainuoja nuo 1,5 iki 9 eurų (euras = 3,45 lt). Jei pirksit pigų birzgalą, greit suprasit, kad geriau jau gerti vandenį. Ten šis taurus gėrimas nelabai mėgstamas, bet užtat vynas pigesnis nei Lietuvoj. Butelis nuo 3 eurų, o birzgalo galima nusipirkt ir už 2, bet gana neblogo.

  Maistas brangus. Bent dvigubai brangesnis, o kai kas net ir 3 kartus. Visur kainos panašios, gal tik Italijoj pora centų pigiau, bet skirtumo beveik niekur nėra.

  Viešbučiai. Verslo klasės viešbučiai yra pigesni. Premjera arba ‘B&B hotels’ tinklas. Čia už naktį dviviečiam kambary su pusryčiais suplosit 50 eurų (be pusryčių 40), kai tuo tarpu paprastam viešbuty 70 – 80. O Italijoj iš viso ta pati kaina su pusryčiais ir be jų.

  Dabar trumpai apie mano kelionę. Birželio pirmą išvykom automobiliu apie 9 valandą ryto ir vakare jau nakvojom prie Čekijos sienos. Kitą dieną kirtom Čekiją ir pervažiavom dalį Vokietijos (kirtom ją siauriausioj vietoj). Ten nakvojom. Trečią dieną įvažiavom į Prancūziją. Tada prasidėjo mūsų kelionė. Po truptį leidomės žemyn iki Nicos, pakeliui apžiūrinėdami grožius (visokias pilis, krioklius, kalnų ežerus ir pan.). Tai užtruko apie savaitę, nes niekur neskubėjom. Be to, teko ristis per kalnus, kur siaurais keliukais realiai sugebėjom važiuoti tik 20-30 km/h greičiu, nors išprotėję savižudžiai prancūzai važiuoja daug greičiau. Taigi, kai pagaliau nusikorėm iki Nicos, pernakvojom Eze kurorte. Pas mielus senelius draugo sesuo, kuri ten gyvena, suveikė gražų kambarį su virtuve, gana nebrangiai, pagal to krašto kainas, todėl buvom labai patenkinti. Ryte gavom pusryčius ir išsiruošėm į Nicą. Nežiau, kodėl, bet tas miestas man didelio įspūdžio nepadarė. Aišku, gražu… palmės žaliuoja, petunijos žydi, jūra ošia, mergos paplūdimy deginasi. Bet man pasirodė, kad tas miestas sukurtas grynai turistų norams patenkinti, nes iš tikrųjų ten nėr į ką žiūrėt. Taigi, patraukėm toliau. Važiavom pro Italiją, kurioj apžiūrėjom tik Veroną ir šovėm atgal į namus pro dalį Šveicarijos ir Austrijos, po to pro Vokietiją, Čekiją ir Lenkiją. Iš viso užtrukom dvi savaites.

  Jau ankščiau norėjau sakyt, bet dar pasitariau su tėvu, kuris yra patyręs keliautojas ir jis tik patvirtino. Per Vokietiją pertranzuot be šansų. Nuoširdžiai patariu ją aplenkt ir taupyt laiką bei nervus. Ten autostradose vidutinis greitis 140 – 160 km/h, be to, jose draudžiama vaikščioti pėsiesiems. Tai dar būtų nieko, nes galėtumės pasigaut transportą prie kelių mokėjimo stotelių (peyage (fr.), peyant (itl.)). Bet jų Vokietijoj nėra. Žodžiu, up to you.

  Dar neseniai sužinojau įdomų faktą, kad egzistuoja kažkoks eurobilietas studentams, kurį galima įsigyti už 100 eurų ir traukiniais keliauti po visą europą nuo Varšuvos. Dėja, turiu nuvilti, bet nežiau, nei kaip jį gauti, nei kur ieškoti.

  Dar vienas klausimas: keliese važiuojat?

 8. Jo, marsrutas labai geras ir idomus. Pasidomek ne vien Novaturo siulomomis izimiomis vietomis, bet ir kitu agenturu – http://www.7mylios.lt ; http://www.kelioniugidas.lt
  Italijoje dar labai patariu aplankyti kurorta Rimini, labai grazus, daug ivairiu atrakciju. Netoli Rimini (apie 20-25km) yra grazus kalnu miestas San Marinas. Jo negalit praleist, nes ten tokie vaizdai atsiveria kad sunku butu kitur tokius rasti:) Sie miestai yra cia: http://encarta.msn.com/map_701516001/Rimini.html

 9. Na viešbučiuose mes tikrai nenakvosim, nebent hosteliuose, kurie kainuoja apie 15-20 eurų. Mes studentai visgi, todėl bandysim bent kelias nakvynes susirasti per hospitalityclub.org.
  Eze kurorte buvau ir aš, tiesa, labai seniai, prieš septynis metus, bet gerai pamenu siauras akmenines gatveles. Tam miestukui jau kone pusantro tūkstančio metų. Dar kažkokiam vyno rusy buvom netoliese.
  Apskritai dėl pietų Prancūzijos kyla abejonių, nes manau pakaktų autostopų įveikt Šveicariją ir nusigaut iki Romos. Įspūdžių turėtų užtekt bent pusmečiui.
  O kalbant apie pietų Vokietiją, tai žinom kad ten autobanai negailestingi, bet aplenkt ją sunku, nes Šveicariją norim “jamt” nuo pačios šiaurinės dalies. Bet dar reiks apsvarstyt.
  Mes dar neseniai galvojom keliaut Interrailu, bet mėnesiui po visą europą jis kainuoja apie 1300 Lt, kas mums, studentams, nėra labai patrauklu. O už šimtą eurų kiek žinau galima nusipirkt tik klastotę :))
  Važiuosim keturiese. Bet kolkas ketvirto asmens kaip ir nėra. Keli kandidatai atsirado, bet galutinai vis dar neaišku.

 10. Ketinat tranzuot dviem porom?

  Beje, dėl bilieto. Apie jį pasakojo viena studentė taip keliaujanti jau ne pirmą kartą. Sakė, kad vieni perka bilietą už 100 eurų (neaišku, tikrą ar ne) o gudresni jį atsišviečia. Anot jos, niekas į jį beveik nežiūri, todėl jokio skirtumo.

 11. Taip, dviem porom. Jokiu būdu ne tryse.
  Su bilietais ten labai daug visokių niuansų yra. Apsisprendėm važiuot autostopu.
  Reikia jau ieškotis nakvynių, nes išvažiuojam, berods, kitą sekmadienį…

 12. Pirma susiraskit 4tą asmenį arba eikit traukt burtų: kas iskrenta – nevažiuoja :) Beje, kada ketinat grįžt? Čia minimum dvi savaitės, jei ne trys..

 13. Burtai atkrenta. Visi mes ištroškę kelionių. Keli kandidatai yra.
  Planuojam užtrukt apie tris savaites, bet planuot tokiose kelionėse pernaivu. Apskritai, aišku, kad nieks neaišku :)

 14. Hehe :) tada jau darykit kokią atranką, nes paskutinę dieną visi kandidatai gali išsilakstyt ir parodyt špygą ištroškusiems kelionių draugams.

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s