Nusikaltėlis Audi S3

Pradėtas gaminti 1999-ais metais, Audi S3 buvo aukštos kokybės sportinis mažas hečbekas, išsivystęs iš Audi A3. Aprūpintas turbokompresorium, S3 yra skirtas truputį daugiau iš mašinos reikalaujantiems vairuotojams. Jiems vėlgi yra siūloma keturių varomų sistema Quattro, tiesa kiek kitokia nei kitų Audi modeliu, nes, kaip žinia, Audi A3/S3 buvo pagamintas ant Volkswagen Golf ir Audi TT platformos.

Po kapotu instruktoriai sumontavo 1.8 litro 20-ies vožtuvų turbo variklį, kuris išvysto net 210 arklius esant 5800 apsisukimų per minutę. Tai buvo pirmasis keturių cilindrų motoras Audi S modelių spektre. Taip pat buvo sukonstruota 6 pavarų mechaninė greičio dėžė. 2002-ais metais ši mašina buvo atnaujinta išoriškai, bet padidėjo ir galingumas – 225 arkliai (5900 aps/m)!

Standartiniame pakete buvo siūlomos Xenon lempos, žibintų plovimo įrenginiai, 17 colių ratai, elektroninės odinės sėdynės, el. klimato kontrolė, bei įvairios saugos sistemos (ABS, ESP). Pirkėjai taip pat galėjo pasirinkti papildomos įrangos, tokios kaip 6 CD changer’is, didesni ratai, stoglangis, centrinis porankis, šildomos sėdynės, autopilotas, ypač vertinamą Audi Bose audio sistema bei įvairios rūšies odą. Naujesniame modelyje (2002) buvo siūloma navigacijos sistema.

0-100 km/h Audi S3 įveikdavo per 6.8 sekundes, o maksimalus greitis buvo 238 km/h. Mieste kuro sanaudos siekdavo 12 litrų šimtui kilometrų, tuo tarpu tiesiojoje S3 srėbdavo apie 7.2 l benzino.

Lietuvoje tokią skraidyklę galima nusipirkti už maždaug 10 000 eurų.

2007 metais nuo konvejerio nuriedėjo trečios kartos Audi S3. Naujas modelis dar sportiškesnis – keturi varomi ratai, 2.0 FSI turbo variklis su tiesioginiu įpurškimu išspaudžia 265 arklius (esant 6000 aps/min). Maksimalus sukimo momentas – 350 Nm. Nuo nulio iki šimto rodyklei pakilti tereikia vos 5.5 sekundės! Ribotuvas greitį stabdo ties 250 km/h. Naujoji pakaba ekstremaliai sportišką vairavimą suderina su saugumu ir komfortu.

Išvaizda pakito taip pat pastebimai. Nauji žibintai, gerokai pakitusios grotelės ir milžiniški 18-os colių ratlankiai. Kita vertus, mieste pamatę S3, galite jo neatskirti nuo standartinio A3 modelio, kol vairutojas nespustels akseleratoriaus. Bet labiausiai mane stebina super sportiškas ir agresyvus Audi S3 interjeras, pagamintas kruopščiu meistriškumu apsiginklavusių specialistų. Aliumininiai pedalai, pavarų svirtis, ventiliacijos angos pagamintos iš aliuminio. S3 emblema puošia vairą, panelę, pavarų svirtį bei durų slenkstį. Ypač įspūdingai atrodo anatominės sėdynės.

Naujausiios Audi S3 kaina – 125 164 Lt. Brangoka sakyčiau :)

Advertisements

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s