Spirit Catcher

Apie du belgus Jean Vanesse ir Thomas Sohet, house muzikos scenoje geriau žinomus kaip Spirit Catcher, jau sklinda legendos. Jų biografija gerokai pagražinta. Rašoma, kad Jenas’as neva gimė įrašų studijoj, o Thomas, tuo tarpu, gimė įprastoje Belgijos ligoninės palatoje skambant mamos “Earth, Wind and Fire” įrašams. Vos prasimerkęs Thomas neva apsidairė ir aplinkui pamatė juodai baltas palatos plyteles, kurios ilgam įstrigo atminty ir dėl to atseit jis pradėjo groti sintezatoriumi.

Kaip ten bebūtų, Spirit Catcher jau tapo vienu iš labiausiai pageidaujamų house muzikos atstovų, leidžiančių puikiausias plokšteles, pripildytas nepriekaištingos future disco muzikos. Bet tiems, kas juos pažįsta, Thomas ir Jean’as yra tiesiog paprasti vaikinai, mylintys sintezatoriaus klavišus ir automatinius fader’ius. Du vaikinai, kurie savo muzikos pradžia laiko 70’s muziką, buvo bemat pakerėti šios muzikos ir nuo tada jiems buvo lemta ieškoti atsakymų šioje madingoje muzikos terpėje. Laimei, tokių leiblų kaip Silver Network, Freerange, Winding Road, Missive ir Moodmusic dėka mes galime klausytis įtūžusių Spirit Catcher darbų.

Pora, save bevadinanti “Europos keistuoliais” susitiko Belgijoje, garso režisūros mokykloje. Pridėję funk ir disco dvasios, sumaišę su house ir electro, jie sukūrė kažką tokio, kažką magiško. Be to, jie turi puikų save menkinantį humoro jausmą ir tai yra dar viena priežastis mylėti Spirit Catcher :) Interviu, kurį Spirit Catcher davė Just the One klubui (Londone) 2007-ųjų rugsėjį:

Spirit Catcher, tiksliau Thomas Sohet, sugebėjo atrasti kelias minutes savo beprotiškame tvarkaraštyje ir papasakoti išsamiau apie save, Belgiją, belgišką šokoladą, nuosavus lėktuvus ir naujus namus Los Andžele.

Ar sutinkate su tuo kaip nupaišyta jūsų biografija? Ar yra ir kitokia istorija?

Taip, biografija yra prasimanyta… Tiesą sakant mes susitikom garso režisavimo mokykloj. Mūsų pirmas bendradarbiavimas buvo praktiniai darbai mokykloj.

Iš nuotraukų myspace’e aš matau, kad jūs nesat abu dj’ai. Iš ko susideda jūsų gyvas pasirodymas?

Mes turim dvi versijas. Pirmoji – kai mes abu grojame gyvai. Mes tai vadiname pilnu live, kurio metu abu būname scenoje su daugybe prietaisų ir grojame tik Spirit Catcher kūrinius. Antruoju atveju Jean’as suka plokšteles, o aš kūriniams pridedu sintezatoriaus ir FX’o garsus. Šiuo atveju mes galime būti lankstesni ir reaguoti į šokančią publiką. Tai įdomiau, nes galime daugiau improvizuoti. Kiekvienas setas skiriasi šimtu procentų nuo buvusio.

Jūs atlikote pasirodymus visame pasaulyje, nuo Rusijos iki Kanados, nuo Tokijo iki Didžiosios Britanijos. Kokios akimirkos jums labiausiai įsiminė ir kodėl? Ir kokias akimirkas jūs norėtumėte pamiršti?

Yra tikrai per daug gerų potyrių, kad išskirtume vieną, bet geriausios emocijos labiau susijusios su žmonėmis, o ne su vieta. Kiekviena kultūra turi savo bruožų ir mus labai jaudina kai žmonės mums dėkoja už muziką.

Vienas pasirodymas, kurį norėtume užmiršti buvo Rio De Žaneire per praėjusias Kalėdas. Paskutinę minutę organizatorius negavo leidimo iš gaisrininkų surengti vakarėlį gražioje vietoje… Taigi renginys įvyko senoje betoninių sienų kino studijoje, šešių sekundžių ilgio aido erdvėje ir su pačia prasčiausia garso sistema, kokią esame regėję per savo gyvenimą… Viduje buvo virš 40 laipsnių drėgno karščio, be to, buvom atakuojami tūkstančio išalkusių moskitų. Staiga mums grojant viskas išsijungė, o rengėjai taip ir neišsprendė problemos. Vakarėlio pabaigoje mes pamatėm, kad mūsų sintezatorius Juno 106 yra visiškai sulaužytas. Jis keistai mirgėjo, tarsi bandydamas išsiųsti paskutinį beviltišką SOS signalą… Geriau jau būtume pasilikę namuose su savo šeimomis. Laimei, dieną prieš tai mes grojome San Paulo klube Pacha ir tai buvo nuostabus koncertas. Tikros “Merry Christmas” :)

Jūs abu esate didžiuliai funk ir disco fanai. Ar tai yra muzika, kuri įtakoja jūsų kūrybą ir pasirodymus?

Taip, mes mylime šitą muzika. Be abejo mūsų muzikai ji turi įtakos, bet kartais ji apsiverčia aukštyn kojom. Mes stengemės nuo tokios muzikos pabėgti. Nors truputį. Ir tai neišdildomas mūsų požymis.

Neseniai išleidot albumą “Night Vision”. Pirmas tiražas buvo išparduotas per mėnesį. Ar tikėjotės tokios sėkmės?

Žinoma! Mes jau susitvarkėme privatų lėktuvą, o namas Los Andžele buvo remontuojamas gerokai ankščiau prieš albumo pasirodymą. O jei rimtai, mes nesitikėjom tokio pasisekimo. Iš pradžių mes nebuvom įsitikinę, kad albumo išleidimas bus geras planas Spirit Catcher’iui. Albumo formatas nėra lengviausias būdas konkuruoti elektroninės muzikos rinkoje. Tik po kelių mėnesių gali išgirsti atgarsius apie albumą. Prodiuseriams ir leiblui tai yra tarsi žaidimas. Albumo išleidimo eiga yra per lėta kad konkuruotų su greitaisiais skaitmeniniais release’ais. Taigi, svarbu, kad leiblas, kuris nori dirbti su kompaktais, reklamuotų produktą visiškai kitaip nei greituosius release’us. Taip atsitiko ir su mumis. Tik tada Ralph’as Lawson’as (2020Vision leiblo vadybininkas) pradėjo vystyti Spirit Catcher albumo idėją.

Kiek laiko trunka sukurti vieną gabalą? Ar albumo gimdymas užėmė daug laiko?

Sunku išmatuoti laiką, nes tuo pačiu metu dirbome ir su kitais projektais. Remiksai, koncertai… Bet nuo pirmos iki paskutinės albumo kūrimo dienos praėjo beveik metai.

Iš ko jūs sprendžiat, kad albumas baigtas?

Mes jį baigėm kai supratom, kad visi ingredientai, kurių norėjome, jau įtraukti. O paskutinis žingsnis buvo tada, kai Ralph’as įsitikino puikiu takelių sąrašu.

Jūs padarėte toną remikso darbų atlikėjams Shawn Ward, Satin Dealers, ABL ir kt. Jums labiau patinka kurti savo muziką ar perdirbti kieno nors kito kūrybą?

Mums patinka ir tas ir tas. Remiksuodami mes dirbame taip, lyg tai būtų mūsų pačių muzika. Tai įkvėpimo šaltinis, kuris keičiasi.

Kaip matau jūs velniškai užimti koncertais visus likusius metus. Kokie jūsų planai 2008-iesiems? Ar jie bus tokie pat karštligiški, ar vis dėl to planuojate imtis kitokių projektų?

Geras klausimas, mes galim apie tai šnekėti visą dieną. Bet esmė tame, kad mes stengsimės išlaikyti savo darbo stilių, darydami tai iš širdies ir su malonumu, visada įtraukdami truputį muzikos.

Ar reziduojate šiuo metu? Jei galėtumėte tai daryti bet kokiame klube, ką pasirinktumėte?

Taip, Jean’as yra dj’us rezidentas Belgijos klube Cafe Capital Antverpeno mieste. Labai norėtume reziduoti Sub Club klube Glasge!

Advertisements

One thought on “Spirit Catcher

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s