Atostogos 2008

Vasara artėja greitai, vadinasi artėja laikas, kai teks giliai iš spintos traukti didžiulę kuprinę, krautis daiktus ir kelti sparnus… O paskraidyti šiemet tikrai yra kur…

Taigi, kaip visada, maršrutas šiemet galbūt nors truputį bus panašus į tai:

Ispanija: (info)

BarselonaKatalonijos perliukas, į kurį turistus traukia genialaus architekto Antonio Gaudi įstabios katedros, iki ryto šėlstančio miesto pagundos ar garsių meno galerijų gausa, Monserat vienuolynas ant uolų, šviesos muzika skambantys fontanai, neprilygstama ispanų virtuvė, Sagrada Familia žymioji katedra. Senamiesčio branduolys – Barri Gotic – viduramžių gotikos pastatų ir bažnyčių muziejus po atviru dangumi. Šioje miesto dalyje yra ir P. Pikaso muziejus. Centrinė Barselonos katedra La Seu – tai vienas iš didžiausių gotikos statinių Ispanijoje. Netoliese aikštės ir rūmai (Episcopal Palace, Palau de Generalitat, Placa del Rei) – tikri centrinės Europos baroko šedevrai. Barselonos perlas – įžymiojo architekto Antonio Gaudi neužbaigta katedra Sagrada Familia. Pasaulinio garso bulvare Las Ramblas kiekvienas nori parodyti save ir pasižiūrėti į kitus. Jūros pakrantėje puikuojasi monumentas Kristupui Kolumbui. Barselona – žavus įvairiaspalvis miestas, pilnas energijos ir jaudulio. Pramogos, komercija, kultūra ir menas čia yra neatsiejamos kasdieninio gyvenimo dalys. Vienintelis trūkumas, kad liepos mėnesį Barselona springsta nuo turistų antplūdžio. Verta paskaityti ir roadiečių pastebėjimus apie šį milijoninį miestą.

Prancūzija:

Pietų Prancūzija – daug aprašinėti nereikia: Monakas, San Tropezas, Marselis (pavojingi vardai pustuščiomis piniginėmis keliaujantiems studentams, bet rizikuoti galima :)

Monakas (info) – viena iš saugiausių pasaulio vietų su palankiomis finansinėmis sąlygomis. Grožis, saugumas, prestižas ir mokesčių nebuvimas – štai dėl ko dauguma turtingų žmonių pasirenka kunigaikštystę gyvenamąja vieta. Čia švartuojasi gražiausios, prabangiausios pasaulyje jachtos. Monako kunigaikštystės sostinė – azartinių lošimų simbolis – Monte Karlas.


Būtina aplankyt egzotiškąjį sodą, kunigaikščių rūmus, katedrą. Taip pat: egzotinis kaktusų sodas su 6 tūkst. augalų rūšių nuo nykštukinių iki 10 m aukščio, Monako princo rūmai, Nekalto Prasidėjimo Dievo Motinos katedra. Monte Karlo rajonas su legendiniu kazino vadinamas „aukso mylia“, japoniškas sodas.

Paryžius – kaip aš sakau – “privalomas” miestas. Čia tiesiog kiekvienam europiečiui reikia pabuvoti. Bet ne vien dėl mados. Europos sostinėj tikrai yra ką pažiūrėti – Bastilijos aikštė ir opera, Vandomo aikštė, Ch.Garnier opera, kvepalų muziejus, Santarvės aikštė, Monparnaso kvartalas, Liuksemburgo sodai, Panteonas, Sorbonos universitetas, Sitė sala su Dievo Motinos katedra, Eliziejaus laukai

Šveicarija (info):

Liucerna – miestas, vadinamas Šveicarijos perlu: Senoji Rotušė, Hirschenplatz ir Weinmarkt aikštės, Kapellbrucke tiltas (XIV a.), Jezuitų bažnyčia, Keturių kantonų ežeras.

Šveicarijos Alpės – kas gali būt gražiau už kalnus? Apie kalnus ir keliavimo sąlygas pasiskaitom čia.

O gal:

Berlynas – riba tarp rytų ir vakarų. Reiktų aplankyti Aleksandro aikštę, Katedrą, Muziejų salą, Unter den Linden alėją, Brandenburgo vartus ir pajusti spalvingą ir skubantį miesto gyvenimą. Daugiau skaitom Aviaturo svetainėj.

Amsterdamas – tulpių, deimantų ir sūrių sostinė arba prostitucijos, narkotikų ir naktinio gyvenimo miestas. Kodėl ir ką verta pamatyti šiame raudonojų žibintų mieste surašyta čia. Laisvės miesto dvasia neblogai įkūnijama vienameroad.lt pasakojimų. Apie visą Olandiją daugiau info skaitykite čia.

Taip pat skaitykite:

Atostogos 2007

Lauksiu komentarų, patarimų, pastebėjimų, nuomonių :)

Advertisements

15 thoughts on “Atostogos 2008

 1. Jei reik informacijos apie vakarinę Pietų Prancūziją, būtinai suteiksiu. Žvalgykis ne vien į rytinę Prancūzijos pakrantę – vakarinėje ir visko pilna. Vasarą buvau, žiema buvau – tik mažą dalelę tos pakrantės mačiau. Ir šiaip, būtinai paimkite Andorą, o taip pat būtų gerai ir Grenoble ar Millau apylinkes :).

 2. Norėjau į kalnus su VUŽK (VU Žygeivių Klubas), bet turbūt tokių naujokų kaip aš nieks neims, o į Krymą kažkaip nenoriu, tai turbūt ir teks autostopu. Esu skolingas vienam asmeniui Gibraltarą, reik aplankyti Plauen, o šiaip turbūt malsiuosi po Prancūziją ir Šveicariją :).

 3. kas tas Plauen? Aš irgi labai noriu daug Prancūzijos ir Šveicarijos Alpių :) o apie Gibraltarą irgi yra minčių, bet norai tokie labiau sportinio intereso pobūdžio – kuo toliau nukakt ir galbūt net uždėt koją Afrikos žemėj. Panašiai kaip ir pernai su piečiausiu Sicilijos tašku. Na, bet tai nėra blogai. Juk visa vasara mūsų, galim pasiblaškyt po Europą iš peties :)

 4. Vokietijos miestelis, kuriame mus apnakvindino vairuotoja. Norėtųsi ją aplankyti. Planų taip pat daug, bet atsižvelgdamas į praeitį, apsistosiu ties viena šalimi – Prancūzija. Ką tik sulaukiau pasiūlymo lėkti su kuprinėmis keliom savaitėm į Prancūzijos kalnus prie Grenoble, tai manau tuo ir pasinaudosiu. O vasarą reik ir padirbti.. Beje, nieks iš jūsų nedalyvavo autostopo varžybose Baltija 2008?

 5. Aš taip pat norėčiau kokią savaitėlę palaipiot po kalnus bet nelabai nutuokiu kur ir kaip tai geriausia daryt..
  Varžybose nedalyvavom, o tu? :) kur dar be Grenoble keliausi?

 6. saunu, kad tokie zmones kaip Paulius jau planuoja atostogas ir marsrutus bei savo mintimis pasidalija jomis su kitais….

 7. Aš būsiu Prancūzijoje, prie Annecy, liepos mėnesį. Kol kas žinau, kad lips rusė Nadia, kuri pas mane Vilniuje per HC buvo apsistojusi ir dar kažkas iš jos aplinkos. Pats lipsiu ir būtinai ką nors iš Lietuvos atsitempsiu. Patikslino, lipsim savaitę. Jei norit – prisijunkit. Kol kas data tiksliai nežinoma, bet tai bus liepą.
  Pats patirties tame nelabai turiu, buvau tik Šveicarijoje į alpes įkopęs, ten jau galėčiau ir ką nors pavedžioti, Bet vieną žinau – vasarą būtinai kalnus pamatysiu.
  Varžybose dalyvavom, 9-ą vietą iš 29-ų porų paėmėm. 10nr. mūsų buvo. Varžybos itin patiko (y).
  Be kalnų dar tiksliai nežinau, žinau tik vieną, kad pas tėvą vėl atlėksiu. Man ten vietovės patiko, pasieškočiau dar aplinkui nakvynės (100-300km spinduliu) ir man to užtektų. Vėl kokias tris savaites keliausiu, tik šią vasarą taip neplanuoju kaip praeitą, galima sakyti, kad esu be konkrečių planų dabar, tik kažkokios idėjos :).

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s