Café del Mar

Ibizoje, San Antonijuje yra įsikūręs jau nevienerius metus garsus saulėlydžio baras “Café del Mar”. Ant Viduržemio jūros pakrantės esantį barą suprojektavo garsus Katalonijos architektas Lluisas Güellas. 1980-aisias šią puikią vietą atidarė Ramonas Guiral Carlos Andrea ir José Les. Netrukus čia pradėjo lankytis rašytojai, bohemos atstovai, intelektualai.

Meniški baro lankytojai greitai pastebėjo vieną gražiausių saulėlydžių pasaulyje, o raudonos saulės vaizdą norėjo pagardinti tinkama muzika, todėl “Café del Mar” bare pradėjo groti Ibizai kiek nebūdingi blues, chill, jazz ritmai. Tagi kavinės-baro grojančios muzikos esmė – atspindėti romantišką pakrantės veidą, rausvą saulėlydį ir sukelti pačius geriausius jausmus.

Jau devintajame dešimtmetyje pasirodė pirmosios kasetės, o 1994 metais pristatytas pirmasis Café del Mar kompaktas, kuriame skambėjo Underworld, A Man Called Adam, Stelle, Tabula Rasa ir kiti. Po sėkmingo starto, netrukus buvo išleistas ir “Café del Mar – Volume Two” bei “Café del Mar – Volume Three”. Pastarieji albumai buvo tokie populiarūs, kad Polygram UK (Universal Music) po kelių metų išleido ketvirtą ir penktą easy listening muzikos dalį.

Šiandien Café del Mar gali pasigirti išleidusi 15 kompiliacijų bei 2 jubiliejinius albumus (20-ies ir 25-ių metų sukaktims). Visame pasaulyje parduota apie devynis milijonus įrašų.

Pirmąsias šešias kompiliacijas parinko ir sumiksavo José Padilla, penkias parengė didžėjus Bruno from Ibiza. Tas pats Bruno nepatingėjo sumiksuoti ir Chill House Mix 1, 2, 3, 4, 5 ir kitų kompiliacijų. O jų iš viso yra tikrai nemažai:

 • Café del Mar Aria – Vols. 1 to 3
 • Café del Mar Classic – Vols. 1 to 3
 • Café del Mar Chillhouse Mix – Vols. 1 to 5
 • Café del Mar Dreams – Vols. 1 to 4
 • Café del Mar 20th Anniversary
 • Café del Mar 25th Anniversary
 • Café del Mar – The Best of
 • Café del Mar The Best 2002
 • Café del Mar Essential Feelings – La Corporacion
 • Café del Mar Retrospectives
 • Café del Mar Vue Mer
 • London Café Del Mar

2005-aisias baras “Café del Mar” šventė savo 25-ąjį gimtadienį, kuriam ne tik buvo išleistas specialus albumas, bet ir prie pat jūros kranto surengtas festivalis. Jo metu prie pulto stojo ispanai D.A.B. ir Paco Fernandez, vokietis Tom Oliver, šveicaras Rue De Soleil ir La Caina iš Prancūzijos.

Taigi iš pažiūros itin paprasta baro koncepcija visiškai pasiteisino. Lankytojai buvo ir yra sužavėti muzika bei vaizdu į jūrą, kurioje matosi nedidukė Conejera sala. Įsivaizduokite – šiltą vakarą sėdite prie jūros, gurkšnojate gerą ispanišką vyną, stebite saulėlydį, o didžėjus groja sodriai švelnią chillout muziką… Užburianti muzika ir Balearų salų dvasia. Kas gali būti nuostabiau už jūrą, saulę ir gerą muziką?

Visą Café del Mar diskografiją rasite čia.
Daugiau nuotraukų žiūrėkite čia.
Advertisements

3 thoughts on “Café del Mar

 1. apie rygos komandiruote rasau, bet sunkiai sekasi prisest ir is peties mostelt :) o siaip dabar tikrai nebus daily, greiciau monthly :)

Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s